Sağlık

Vajinal mantar enfeksiyonu için sekiz doğal yöntem

Hayatınızı kabusa çeviren vajinal mantar enfeksiyonundan kurtulmak için başvuracağınız doğal çözüm önerileri...

3. Mantar enfeksiyonunun en doğal tedavi şekli üzüm sirkesini vajinal duş olarak kullanmaktır. 2 bardak suya 1 bardak sirke karıştırıp bir kavanoza koyup bununla ara sıra vajinayı yıkamak mantar infeksiyonunu tedavi eder. Medicallerde satılan puar dediğimiz ucunda çubuğu olan yuvarlak bir top şeklinde tIbbi malzeme var. Bunun içine sirkeyi doldurup vajen ağzına çubuğu girdirilir ve iç kısma sıkıldığı zaman tümden vajenin pırıl pırıl olmasını sağlanır.
4. Yoğurt, probiyotiktir ve lactobacillus acidophilus özleri ile mantardan kurtulmanıza yardımcı olur. Tamponu veya pamuğu yoğurda batırıp, vajinanızın içine uygulayın. Günlük beslenmenize yoğurdu eklemenizde iyi olacaktır.
5. . Ebegümeci, hem iltihabı geçirmeye yardımcı olur hem de ağrı kesici ve rahatlatıcı etki gösterir. Birkaç ebegümeci yaprağını bir litre temiz suda kaynatın. Soğumasını bekleyin ve vajina bölgesini yıkamakta kullanın.
6. Tarçın antifungal ve antibakteriyel özleri ile mantar enfeksiyonlarını tedavi etmekte oldukça etkili bir bitkidir. Tarçını çay olarak demleyebilir veya tatlılarınıza, yemeklerinize katıp tüketebilirsiniz. Bazı kişilerde tarçına karşı alerji olabilir, şayet alerji gelişirse hemen bırakmalıdır.

7. Hindistan cevizi yağı antifungal özelliklere sahip olduğu için mantarlar için öldürücüdür. Mantardan etkilenen cildinize günde üç defa Hindistan cevizi yağı sürün. Ayrıca Hindistan cevizi yağı ve tarçın yağını eşit miktarda karıştırarak da sürebilirsiniz.

8.  Kızılcık, antibakteriyel ve antifungal özellikler içerir ve maya enfeksiyonlarının sorumlu mantarla mücadele etmek için kullanılabilir. Aynı zamanda idrar yolları veya mesane enfeksiyonlarını da giderir. Her gün şekersiz kızılcık suyunu birkaç kez için. Bu iyileşme sürecini hızlandırmak ve kısa bir sürede etkili sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Göz Atın

Close