Medya

Ünlü oyuncuya dekolteli kıyafetinden dolayı suç duyurusu

Mısırlı ünlü oyuncu Rania Yusuf, Kahire Film Festivali’nde giydiği bir elbiseyle tepki çekti. Ülkenin gündemi birden sanatçının giydiği kıyafet oldu.

Mısırlı oyuncu Rania Yusuf, giyim tercihi yüzünden sert eleştiri oklarının hedefine yerleşti.  Önceki gün düzenlenen Kahire Film Festivali’nde yarı transparan bir elbise giyen 44 yaşındaki oyuncu büyük tepki çekti. Bacaklarını açıkta bırakan elbisenin kamuya açık alanda giymek için uygunsuz olduğunu düşünenler suç duyurusunda bulundu.

Gelecek ay vizyona girecek filmi öncesinde festivale katılan başarılı oyuncunun kıyafeti tepki çekti.

rania youssef ile ilgili görsel sonucu

Şikayetler üzerine soruşturma başlatan yetkililer genç oyuncunun gelecek ay hakim karşısına çıkmasına karar verdi. Etkinliğin kapanış töreninde kırmızı halıda elbiseyi giyen ve modacılar tarafından beğeni toplayan Yusuf sosyal medya üzerinden özür diledi. Twitter hesabından, “Üzdüğüm ve rahatsız ettiğim ailelerden özür dilerim. Bu elbisenin bu kadar öfke yaratacağını düşünmemiştim ve bunu giyerken iyi niyetliydim” dedi.

Oyuncunun fotoğrafları sosyal medyayı ve Mısır’ı da ikiye böldü. Bazı sosyal medya kullanıcıları kıyafeti ve oyuncuyu savunurken bazı Mısırlılar, bu kıyafetin uygunsuz olduğunu yineledi. Gelecek ay hakim karşısına çıkacak Yusuf, suçlu bulunması durumunda 5 yıla kadar hapis cezası alacak.

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir