SağlıkYaşam

SPA nedir ve faydaları nelerdir?

SPA hakkında bilmeniz gereken her şey

SPA kelimesi esasen Latincede “Selus Per Aqua” yani “Sudan Gelen Sağlık” veya “Su ile Gelen Sağlık” anlamlarına gelir. Zaten SPA’nın kökenleri de Romalılara uzanmaktadır. Zaman içinde Avrupa’ya yayılan SPA temel olarak su aile yapılan terapi ve bakımları kapsar. Spa’da kullanılabilecek birçok masaj çeşidi vardır. Bunlar; vücudunuzun ihtiyacınıza göre veya kişisel tercihinize göre uygulanabilir.  Peki spanın faydaları nelerdir?

SPA terapisi kan dolaşımını hızlandırıyor ve bu etkisi nedeniyle selülit tedavisinde kullanılır.

SPA, vücuttaki yağların atılmasına ve cildin pürüzsüzleştirilmesine yardımcı olur.  SPA terapileri ile sindirim sistemi daha düzenli olarak çalışır.

Günün stresinden uzaklaşmak,  canlanmak, rahatlamak için SPA terapileri birebirdir.  Uyku bozukluklarının tedavisinde bu terapi yöntemi kullanılır. Kaslar yumuşar, eklem rahatsızlıkları giderilir. Romatizmal hastalıkların giderilmesinde SPA terapi, yardımcı bir tedavidir.

Masajlarda kullanılan aroma terapik yağlar ve tuz çeşitleri ile vücuttaki ölü derilerden arınarak iyi bir cilte bakımı yaptırmak mümkündür. Masaj yağları içerisindeki citrus aromaları, kan dolaşımı hızlandırır ve vücuda zindelik kazandırır.

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Göz Atın

Close