Güzellik

Saç ve cilt için muz maskeleri

Güzelliğinizin sırrının muz maskesi olabileceğini biliyor muydunuz?

Doğal ürünleri bakım ritüllerinde uygulamanın  müthiş sonuçlar getirdiği her defasında ispatlanıyor. Mutfağınız aslında bakım sırlarınızın gizli bir yuvası olabilir. Çünkü mutfağınızda bulunan ve sık sık tükettiğiniz her gıda güzelliğinize güzellik katacak güçlü etkiler barındırıyor. O gıdalardan biri de muz. potasyum, karbonhidrat, kalsiyum, demir, magnezyum mineralleri, A vitamini, D vitamini, B12 vitamini, B6 vitamini ve C vitamininden oluşan, hem cilt hem de saç için oldukça faydalı bir meyve olan muzla yapacağınız maskelerin gücünü keşfetmeye hazır olun. İşte cildiniz ve saçınız için iki muz maskesi

SAÇ İÇİN MUZ MASKESİ 

2 adet muz, 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı bal gerekmektedir. Muzları ince dilimler halinde kesip, diğer malzemelerle birlikte karıştırmalısınız. Karışım, iyice pürüzsüz hale gelmeli, saça kolay uygulanabilecek kıvamda olmalıdır. Elde ettiğiniz bu karışımı, parmak uçlarınızla masaj yaparak, saç derinize uygulamalısınız. Daha sonra, tüm saçlarınızı bir tarakla taramalısınız. 20 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Ilık su ve şampuan yardımıyla saçlarınızı durulayabilirsiniz.

CİLT İÇİN MUZ MASKESİ 

Püre haline getirdiğiniz muzun içine bir çay kaşığı bal ilave edin. Rengi kahverengi oluncaya kadar bekleyin. Uygulamadan önce yüzünüzü güzelce yıkayın.Ardından göz altlarınız da dahil olmak üzere bütün yüzünüz uygulayın. Yüzünüze sürün ve 20 dakika bekleyin. Ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın. Kırışıklıkların önleyecek en etkili doğal yöntemlerden biridir.

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir