Güzellik

El bakımı için üç doğal alternatif

Ellerinizi doğanın mucizesine bırakmaya ne dersiniz?

Ellerinizin bakımı hem estetik açıdan hem de sağlığınız açısından büyük önem taşır. Günlük olarak ellerinizi nemlendirmek gün içerisinde çok fazla yıpranan deriniz için mükemmel bir terapi olacaktır. Ayrıca ellerinizin yumuşacık ve pürüzsüz olması sizi de mutlu edecektir. Günlük olarak kullandığını el kremlerine ek olarak kendi doğal malzemelerinizle bakım kürleri de hazırlayabilirsiniz. Üstelik bu el emeği göz nuru yapacağınız bu doğal ürünler daha yararlı bile olacaktır. İşte evde rahatlıkla yapacağınız üç el kremi:

hand care gif ile ilgili görsel sonucu

AT KUYRUĞU

2 kaşık kadar at kuyruğunu ince ince doğrayın. Yarım litre kaynar su içeresine atarak 20 dakika boyunca demlenmesini bekleyin. Karışımı süzdükten sonra elleriniz zaman buldukça 5-6 dakikalık süre boyunca bu su içerisinde tutun. İşlemi yaptıktan sonra ellerinizi kurulayın ve nemlendirici krem sürün.

ZEYTİNYAĞI VE ŞEKER 

Avcunuzun içine bir çorba kaşığı şekeri koyun ve üstüne bir çorba kaşığı zeytinyağı dökün. Zeytinyağı ile ıslanan şekeri tıpkı peeling uygular gibi ellerinizin arasında ovalayın. Araları dahil tüm parmaklarınıza ve ellerinizin üst yüzeyine aynı işlemi uygulayın. 30 saniye uygulama yaptıktan sonra 30 saniye kadar bekleyin ve ellerinizi ılık suyla yıkayın ve yumuşak bir havluyla kurulayın.

DOMATES SUYU 

1 orta boy domatesin suyu, 1 lime ve  2-3 çorba kaşığı gliserini karıştırın. Malzemeleri karıştırın ve ellerinize masaj yaparak uygulayın. Uyguladıktan sonra 5 dakika kadar karışımı ellerinizde bekletin ve ardından ılık suyla yıkayın.

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir