GüzellikVideo

Yüzünüze dokunarak genç kalın: Yüz yogası nasıl yapılır?

Yüz egzersizleriyle olduğunuzdan daha genç görünebileceğinizi biliyor muydunuz?

Yüzünüzde yavaş yavaş kendini göstermeye başlayan çizgiler kendinizi kötü hissetmenize neden olabilir. Bu sürece girdiğinizde hayatınıza çeşitli ant-aging kremler, öz yağlar ve doğal kürler girer. Hatta durumu biraz daha abartıp bıçak altına yatmayı ya da botoks yaptırmayı göze alabilirsiniz. Ancak kırışıklıklarınız için daha kalıcı ve kolay bir yöntem daha var: Yüz yogası…

face yoga gif ile ilgili görsel sonucu

Bu konuda yapılan bilimsel çalışmalar, düzenli olarak yüz yogası veya yüz kasları egzersizi yapanların gerçekten de genç gözükebileceğini öne sürüyor. Yeni ve küçük çaplı bir çalışmada araştırmacılar 27 orta yaşlı kadınla çalıştı (40-65 yaş arası) ve 32 adet yüz egzersizi yaptırıldı. Bu eğitimden sonra katılımcılar bu egzersizleri evde her gün, günde 30 dakika ve sekiz hafta boyunca yaptı. Katılımcıların egzersizlere başlamadan önce ve çalışmanın sonunda fotoğrafları alındı ve pek çok doktor bu fotoğrafları yüzde ve boyunda yaşlanma belirtilerinin değerlendirilmesi için kullandı.

face yoga gif ile ilgili görsel sonucu

Bilimsel olarak yüz yogasının etkisi bu şekilde ispatlanmışken bu uygulamayı erken yaşlardan itibaren hayatınıza sokmanızın da önemi ortaya çıkıyor. Peki yüz yogası nasıl yapılır? İşte oyuncu ve aromaterapist Ayşe Tolga’nın kendi Youtube kanalında paylaştığı yüz yogası egzersizleri:

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir