Güzellik

Yüz şeklinize göre saç kesiminiz nasıl olmalı?

Yüz şekliniz saçlarınıza nasıl şekil vereceğinize, hangi saç modelleriyle daha güzel görüneceğinize dair çok ciddi ipuçları veriyor...

Yüz şekli ve saç kesimi arasındaki o kuvvetli bağ herkes tarafından bilinir. Yüz şeklinize uygun olmayan bir saç kesimi güzelliğinize gölge düşürecek bir detay olabilir. Öyleyse önce yüz tipinizi tanımak ve buna en uygun olacak saç modeline yönelmenizde fayda olacaktır. Peki hangi yüz şekline hangi saç modeli en çok yakışmaktadır.

YUVARLAK YÜZLER 

selena gomez ile ilgili görsel sonucu

Yuvarlak yüzlü kadınlar saç kesimi konusunda daha esnek davranabilirler. Bir çok saç kesimi onlara yakışacak cinstendir. Ancak özelikle küt kesimler ya da orta boylar tercih etmeniz en mantıklısı olacaktır. Bunun yanında saçın üst kısımlarını kabartarak, hacim kazandırmalı ya da saçınızı ortadan ayırarak suratınızı daha oval gösterebilirsiniz.

KARE YÜZLER

demi lovato ile ilgili görsel sonucu

Kare olarak adlandırılan bu yüz tipine sahipseniz geniş yüz hatlarınızı bol dalgalı ve katlı kesimlerle daha ince hale getirebilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı sağa ya da sola ayırmak da sizi oldukça güzel gösterecek detaylardandır.

UZUN YÜZLER

long wavy jennifer aniston ile ilgili görsel sonucu

Yüz şekliniz uzunsa yapacağınız en büyük hata ortadan ikiye ayrılmış ve omuzlarınıza doğru dümdüz inen saç modellerini kullanmaktır. Bu yüz tipine sahip kadınlar katlı kesimlere ve bol hacimli dalgalı ya da bukleli modellere yönelerek güzelliklerini ön plana çıkarmalıdır.

KALP YÜZLER 

taylor swift ile ilgili görsel sonucu

Kalp yüzlerde çıkık ve sivri çene ön plandadır. Bunu biraz yumuşatmak için kahkül veya perçem tercihinde bulunmalısınız. Kısa kesim saçlar ise sizin için yanlış bir seçim olacaktır. Uzun asimetrik bob modeller de size yakışacak modellerdendir.

 

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir