Güzellik

Yazı özleyenler için… Deniz tuzlu sprey tarifi

Denizden çıktıktan sonra saçlarınız aldığı o mükemmel şekil için deniz tuzlu sprey hazırlamaya ne dersiniz?

Yaz günlerinin fenomenlerindendir beachy dalgaları… Doğallığın nasıl efsane sonuçlar ortaya çıkartabileceğinin kanıtı adeta. Güneşe maruz kalan saçlarınıza tuz da (veya klorin) temas edince  saçlar doğal ve yumuşak dalgalara sahip olur. Bu naturellik güzellik endüstrisinin de ilgisini çekmeye başardı ve deniz tuzu içerikli saç bakım ürünleri kozmetik reyonlarında daha fazla görünür oldu. Plaj dalgalarına sahip olmak için o ürünleri satın almak ya da yazı beklemek zorunda değilsiniz. Evde deniz tuzlu spreyinizi hazırlayabilir ve yaz kış plaj dalgalara sahip olabilirsiniz.

Malzemeler

Plastik sprey şişesi

1 yemek kaşığı deniz tuzu

1 yemek kaşığı eritilmiş hindistan cevizi yağı

1 yemek kaşığı saç jölesi ya da durulanmayan saç kremi

1 bardak ılık su

2-3 damla lavanta yağı

Nasıl yapılır? 

Ilık su ve deniz tuzunu sprey şişesine koyup, tuz çözülene kadar iyice çalkalayın. Başka bir kapta eritilmiş hindistan cevizi yağı ile saç jölesi ya da saç kremini karıştırın. Daha sonra bu karışımı sprey şişesine boşaltın. Lavanta yağı ekledikten sonra, şişeyi son bir kez iyice çalkalayın.

 Nasıl kullanılır?

Saçlarınıza plaj dalgası vermek için önce saçlarınızı aşağıya doğru sarkıtın Böylece saçların çok daha hacimli görünecektir. Saçlarının uçlarına ve boylarına deniz tuzu saç spreyi sıkarak bu hacmi sabitlemelisin. Saçlarınız baş aşağı pozisyonundayken, saç spreyini sıktıktan sonra saç uçlarınıza masaj yaparak daha salaş ve dalgalı görünmesini sağlamalısınız. Tıpkı saç köpüğü sürer gibi, deniz tuzu spreyini de saç uçlarınızı dalgalandırarak sürebilirsiniz.

  • Aşırı kullanımı saç tellerini ve saç derisini kurutabilir. Evde hazırlayacağınız deniz tuzu saç spreyinde daha az tuz kullanarak bu kuruluğu bir miktar önleyebilirsiniz.
Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir