Yaşam

Yay burcunun en karakteristik sekiz özelliği

Yay burçlarının dönemine girdik. Öyleyse onları biraz daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Kasım ayının son günlerine girerken yıldızlar evreninin şahsına münhasır özellikleriyle parlayan burcu, “yay” gibi gerilmeye başlar ve 22 Kasım tarihine ayak basmamızla o Yay tüm coşkusunu ve enerjisini fırlatarak aramıza katılır. Doğaları itibari ile aslında her gün Yayların günü, her zaman onların zamanıdır. Ama Ay’ın Yay üzerindeki gezintisine başladığı bugün onları biraz daha yakından tanımak da yarar olacaktır. İşte bir Yay burcunu ön plana çıkaran sekiz özellik:

MİZAH VE EĞLENCE YETENEĞİ

dancing woman gif ile ilgili görsel sonucu

Eğer hayatınızda Yay burcundan bir arkadaşınız varsa doğuştan şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Onunla dilediğiniz kadar eğlenebilir, keyifli zaman geçirebilir, onunla bol bol gülebilir, dans edebilir, şarkı söyleyebilrsiniz. Yaylar hayatın tadını çıkarma konusunda en başarılı yıldızlardandır. Bu yüzden içten ve coşkulu kahkahalarıyla bir ortamda dikkatleri hemen üzerlerine çekebilirler.

ÖĞRENME SEVDALISI

Ä°lgili resim

Yay denilince akla gelen ilk şey sadece “eğlencenin dibine vurmak” olsa da bu büyük bir yanlış algıdan ibarettir. Bir Yay ile derin bir felsefi, politik veya dini sohbetin içine girebilirsiniz.Öğrenmeye son derece açık olan Yayların hayatı yeniliklere olan merakları ile karakterize edilebilir. Bilmedikleri şeyleri araştırıp, okumayı keşfetmeyi severler.

ÖZGÜRLÜĞÜNE DÜŞKÜN

don't tell me what to do gif ile ilgili görsel sonucu

Özgürlüklerine en düşkün burçlar sıralamasında zirveyi en çok zorlayan yıldızlardan biridir Yaylar. Onlar kendilerine müdahale edildiklerini hissettikleri an farklı bir ruh haline girebilirler. Kısıtlanmaya, sınırlanmaya, yönlendirilmeye asla tahammülleri yoktur. Eğer bir Yay’a yapması gereken şeyi söylerseniz inadına o işi yapmayabilir. Bir çok şeyi tolere edebilen Yayların bu durumlarda neşeli hallerinden eser kalmaz.

GENİŞ SOSYAL ÇEVRE

laughing women gif ile ilgili görsel sonucu

Sosyal yönleri aşırı gelişkin bu burcun insanlarını sık aralıklarla farklı ortamlarda görebilmeniz yüksek ihtimallidir. Arkadaş edinme ve çevre kazanma konusunda master yapan Yaylar evde oturmayı sevmez. Kalabalık arkadaş gruplarıyla vakit geçirmek, gezmek, yeni yerler keşfetmek ve tatil yapmak onların hayatlarının olmazsa olmazıdır.

ÇİFT KARAKTERLİ

HAHAHA NO gif ile ilgili görsel sonucu

Zodyağın 4 çift karakterli burcundan biri olan Yaylar gelgitler kraliçesidir. Enerjisi çok yüksek olmasına rağmen kimi zaman çok düşük seviyelerde olabilir. Yay burcu için enerjinin ve motivasyonun orta aralığı yoktur. Ya çok yüksektir ya da çok düşüktür. Ayrıca büyük bir hevesle başladıkları herhangi bir işten kısa zamanda çok kolay bir biçimde sıkılabilirler.

DOĞUŞTAN ŞANSLI

LUCKY GOAL GİF ile ilgili görsel sonucu

Yaylar yönetici gezegenlerinden biri olan Jüpiter sayesinde doğuştan şanslıdırlar. Yayların doğal koruyucu meleklerinin olduğu bile söylenir. “Dört ayağının üzerine düşmek” deyimi sanki onları tanımlamaktadır. Çünkü hayata karşı müthiş bir çekim güçleri vardır ve her olumsuz durumdan şans eseri en avantajlı çıkmayı başarırlar.

OPTİMİSTİK VE ALDIRMAZ

Ä°lgili resim

Yay burçları için hayata pozitif bakmak ve umursamaz olmak arasında da sıkı bir ilişki vardır. Problemleri dallandırıp budaklandırmayı ve konuşmayı sevmezler. Çünkü bu onlar için zaman kaybından başka bir anlama gelmez ve hayat her meseleyi tartışacak kadar uzun değildir. O yüzden sorunların üzerinde de durmamayı ve hiç bir şeyi kafaya takmamayı tercih ederler.

ARDINDAN BİR MİRAS BIRAKMAK 

I CAN'T ACCEPT GİF ile ilgili görsel sonucu

Yay burcu insanları hayata bir iz ve bir eser bırakmak isterler. Hayattayken olduğu gibi öldüğünde de kendisinden söz edilsin ister. Geleneksel düşünceleri sevmezler, sürekli sorgulayarak her zaman tabuları yıkmaya çalışırlar. Bu sebeple hayatı dolu dolu yaşarken yeni bir düşünce ve bir fikir üreterek gitmeyi önemserler.

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Göz Atın

Close