Medya

Netflix’in ünlü dizisine dava açıldı

Netflix'in yeni yapımlarından Sabrina'nın Tüyler Ürpertici Maceraları satanist bir grubun hedefine yerleşti...

ABD’de satanistlerden oluşan bir grubun, dijital film ve dizi platformu Netflix ve Warnerbros’un ortak yapımı The Chilling Adventures of Sabrina (Sabrina’nın Tüyler Ürpertici Maceraları) dizisi nedeniyle 50 milyon dolarlık tazminat davası açtığı öğrenildi.

Satanist Tapınak isimli grup, 10 bölümlük The Chilling Adventures of Sabrina dizisinde yer alan tanrı figürün kendi heykelleri olan Baphomet’ye (şeytanı sembolize eden put) benzediğini ve telif haklarının çalındığını iddia etti. Şikayet konusu heykel, yarı cadı yarı insan Sabrina Spellman’ı konu alan dizideki cadı kabilesinin taptığı şeytani Kara Lord’a ait. Yamyamlık ve tapınmaya zorlama, kabilenin ibadet biçimlerinden biri. Satanist Tapınak da, üyelerinin dizideki kabileye ithafen, “şeytani düşmanlarla” bağdaştırıldığı görüşünde.

Tapınak’ın kurucularından Lucien Greaves, Twitter’da dizideki figür ve Baphomet’nin yan yana fotoğrafını “Karşılaştırmanız için” notuyla paylaştı. Greaves, dizinin tanrıları Baphonet’yi de “karaladığını” yazdı.

 

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir