Beslenme

Sindirim sistemine iyi gelecek üç içecek tarifi

Sindirim sistemi ile ilgili sıkınıtılarınızdan kurtulmak için yeni içecek tarifleri keşfetmeye hazır mısınız?

Ağır bir yemek sonrası sindirim sorunu yaşıyorsanız bunun üstesinden gelmek için sindirim sisteminizi iyileştirecek içeceklere sık sık yönelirsiniz. En çok başvurulan içeceklerden biri de maden suyudur. Peki daha önce maden suyunuzu daha hareketli hale getirmeyi ve etkisini kuvvetlendirmeyi düşündünüz mü? Ya da maden suyu işlevine sahip kendi içeceklerinizi yapmayı?..

İşte detoks olarak da kullanabileceğiniz.,vücudunuzu toksinlerden arındıracak ve sindirim sisteminizin düzgün çalışmasını sağlayacak üç tarif:

1.YÖNTEM 

6 yemek kaşığı organik elma sirkesi, 2 litre doğal maden suyu ve 2 limon suyu karışımıyla elde ettiğiniz   bu lezzetli detoks içeceğini yudumlarken aynı zamanda kilo verdiğinizi, vücudunuzda biriken toksinlerden kurtulduğunuzu da görmek iyi gelecek. Sağlığa faydaları saymakla bitmeyen elma sirkesi doğal bir yağ yakıcı olan limon ile bir araya getirildiğinde  hem sağlıklı hem de çok lezzetli bir detoks içeceğine dönüşecek.

2.YÖNTEM

3 adet yuvarlak olgun avokado dilimi, 1 çay kaşığı toz zencefil, 1 bardak Hindistan cevizi sütü 2 yemek kaşığı,  Hindistan cevizi kremini bir blenderdan geçirerek elde edeceğiniz bu içecek yavaş sindirimi rahatlatır. Ayrıca, yavaş metabolizmadan, toksin ve sıvı birikiminden muzdarip kişilere de yardımcı olur. Aynı zamanda enflamatuvar süreçlerinizi de dengeler.

3.YÖNTEM

3 yuvarlak dilim papaya, 1 yemek kaşığı keten tohumu yağı, 1 bardak yulaf sütü ve 1 çay kaşığı balı bir blenderdan geçirerek elde edeceğiniz bu içecek sindirim sisteminiz için oldukça etkili olacaktır. Papaya yavaş sindirim mücadelesi için en çok tercih edilen meyvelerden biridir. Ayrıca toksinleri yok eder ve enflamasyonu hafifletir. Genellikle sindirim sisteminizde kalmış olan ağır maddelerin yok edilmesini teşvik eden sindirim enzimleri vardır.

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir