Güzellik

Saçları düzleştirmenin üç doğal yolu

Saçlarınıza zarar vermeden doğal malzemelerle dümdüz ve pürüzsüz saçlara sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz?

Saç şekillendiricilerinin saçlara verdiği zararlar herkes tarafından biliniyor. En yaygın olarak kullanılan  saç düzleştiricileriyle elde ettiğiniz dümdüz ve pürüzsüz görünümlü saçlar uzun vadede bir dolu sorunla başınızı ağrıtacaktır. Saç düzleştiricinin yüksek ısısına doğrudan maruz kalan saçınız zamanla yıpranacak, saç uçlarınızdaki kırıklar sağlıksız ve cansız bir görünüme neden olacaktır.

straightening hair gif ile ilgili görsel sonucu

Peki düz saç stilleriyle daha güzel göründüğünüzü hissediyorsanız ve dalgalı ya da kıvırcık saçlarınızdan rahatsızsanız saçınıza hasar vermeden saçınızı düzleştirebilir misiniz? İşte saçınıza zarar vermeden üç saç düzleştirme yöntemi:

TEK BAŞINA BİR DEVRİM: HİNDİSTAN CEVİZİ SÜTÜ 

straightening hair gif ile ilgili görsel sonucu

Sprey şişesini Hindistan cevizi sütüyle doldurun. Daha sonra sütü saçlarınıza eşit şekilde sıkın. Saç dipleri kadar uçlarına sütü ulaştırmak da önemli. Ardından geniş aralıklı bir tarak kullanarak saçlarınızı kıvırmadan açın Sütün saçlarınıza işlemesi için saç diplerinize masaj yaparak sütü köklere doğru yedirin Bu sayede saçlar beslenecek ve düzleşeceklerdir.  Bekleme süresinin ardından saçlarınızı suyla durulayın ve kurumasını bekleyin. Eğer dalgalı saçlarınız varsa saçlarınız kendi kendilerine düzeleceklerdir.

MÜKEMMEL İKİLİ: YUMURTA VE ZEYTİNYAĞI 

straight hair gif ile ilgili görsel sonucu

Bir kaba 2 yumurta kırın ve içerisine zeytinyağı ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra saç derinize masaj yaparak sürün. Bir saat kadar saçınızda beklettikten sonra saçınızı yıkayın. Bu mucizevi karışım saçlarınızı düzleştirmenin yanı sıra saçınıza yumuşaklık kazandırır.

HER AÇIDAN SAÇ DOSTU: ALOE VERA JEL 

straight hair gif ile ilgili görsel sonucu

Aloe vera, saçınızın sadece düzleşmesi için değil, saçınızın daha güçlü ve sağlıklı uzaması için en yararlı bitkilerdendir. Yapmanız gereken tek şey yarımşar fincan sıcak yağ ile aloe vera jeli karıştırıp saçınıza sürmek. Karışım bir macundan çok kreme benzer. Bu kremi 30-40 dakika saçınızda beklettikten sonra yıkayın. Bu krem saçlarınızı gerçekten parlak ve düz hale getirecekti

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir