Güzellik

Saç boyası seçerken dikkat edilecek noktalar

Saç renginizde yapacağınız bir değişiklik sizi efsane de gösterebilir büyük pişmanlıklar da yaşatabilir. Bu iki durum arasındaki ince çizgide nelere dikkat etmek gerektiğini biliyor musunuz?

Her zamanki saç renginizden sıkıldığınızı ve bir yeniliğe ihtiyacınızın olduğunu hissettiniz. Saçınızın rengini değiştirmeye karar verdiniz. Ama bunu en doğru şekilde nasıl yapabileceğinizi biliyor musunuz? Eğer boyama işleminde yanlış bir adım atar veya saçınız için yanlış renge karar verirseniz bunun sonu sizin için felaketle bitebilir ve doğru renge ulaşmak için tekrar bir boyama sürecinin içine girebilirsiniz.

dye hair gif ile ilgili görsel sonucu

Bu da saçınızı giderek yıpratacaktır. Öyleyse böylesine geri dönüşü çok zor ve hasarlı olacak bir karar öncesi enine boyuna düşünmek de ve sizin için en ideal rengi bulmak da yarar var.

SAÇIN DOĞAL RENGİ 

Ä°lgili resim

Gerçek saç renginiz size hangi rengin yakışacağını söyleyen en önemli ip ucudur. Saçınızı boyatacaksanız mutlaka doğal saç ve kaş renginizden yola çıkarak hareket ederseniz en iyi sonucun elde  etme şansınız da yükselecektir. Örneğin doğal saç renginiz açık kumralsa bir-iki ton daha açabilir, küllü sarıya kaçan tonlara yaklaşabilirsiniz. Kaş renginize özellikle dikkat ederek kaş renginizden uzaklaşmamaya çalışırsanız başarılı olacaksınızdır.

GÖZ RENGİ

dye hair gif ile ilgili görsel sonucu

Saç boyasında size yol gösterecek diğer bir unsur da göz renginizdir. Gözleriniz mavi, açık yeşil gibi soğuk renklere sahipse, saç renginizi seçerken alt tonlarında soğuk renklerin olmasına dikkat edin. Sarı, açık kahverengi tarçın-kahve ve bakır tonları, gözlerinizle müthiş uyum sağlayacaktır. Eğer gözleriniz sıcak renkler olan ela veya kahverengiyse koyu kestaneler, karameller ve koyu çikolata tonları saçlarınız için idealdir. Kahverengi gözlerinizle aynı tondaki saç renginiz vurucu etki yaratacaktır.

TEN RENGİ

changing hair color gif ile ilgili görsel sonucu

Saç boyası seçiminde göz önünde tutmanız gereken kuşkusuz en önemli noktalardan biri ten renginiz olacaktır.  Açık tenliyseniz sarının her tonunun size yakışma olasılığı da yüksektir. Ayrıca kızıl, kahve, bal köpüğü ya da daha canlı, parlak olan saç renkleri sizi mükemmel gösterecektir. Ancak mutlaka ten renginizi doğru bir şekilde tespit edin. Eğer çok beyaz tenliyseniz platin sarısı saçlarınızı makyajsız kullanmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Buğday tenli kumlar kişiler hem sarının tonlarını hem de kahvenin tonlarını rahatlıkla kullanabilirler. En ideal saç rengi tonları ise karamel, koyu kumral ve küllü kumral tonları olacaktır. Esmer tenliyseniz karamelden özellikle uzak durmanız gerekir. Koyu siyah saçlar ve çikolata kahve saç rengi sizin için en doğru tercih olacaktır. Özellikle çikolata kahve saç rengi size harika bir olgunluk parlaklık ve çarpıcılık katacaktır.

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir