Güzellik

Olduklarından daha genç görünen beş ünlünün bakım sırrı

Yıllara "bana mısın" demeyen güzellikleriyle hayranlık uyandıran beş ünlü kadının gençlik sırları...

Bazı ünlülerin yaşlarını öğrendiğinizde hayretler içinde kalırsınız. Çünkü duruşları, tarzları, ciltleri ve fizikleri gerçek yaşlarından en az 10 yaş daha genç görünüm izlenimi veriyordur.  Peki nasıl oluyor da o ünlüler asla yaşlanmamayı başarıyorlar? Sürekli kameralar önünde medyatik isimler oldukları için vücutlarına karşı ekstra bir sorumluluklarının olduğu kesin. Peki siz de olduklarından on yaş daha genç görünen ünlülerin bakım tüyolarından ilham alabilir misiniz?

LIV TYLER 

LIV TYLER  GİF ile ilgili görsel sonucu

Bebeksi yüz ifadesiyle akıllara kazınan 41 yaşındaki Liv Tyler, parlak, pürüzsüz cildini korumak için mikro plastik tanecikleri içeren kozmetik malzemeleri kullanmak yerine çevre dostu ürünleri tercih ediyormuş. Haftada bir birkaç kez 1 paket İngiliz tuzu olarak da bilinen epsom tuzu ya da sodyum bikarbonatı küvetine dolduruyor, böyle duş alıyor

JENNIFER ANISTON 

Ä°lgili resim

49 yaşında olduğuna inanmak gerçekten güç. Jennifer Aniston’un  ilk çıktığı yıllardan çok ta farklı görünmemesinin sırrı ise iki doğal ürünle açıklanıyor. Jennifer Aniston, yumurta akıyla hazırladığı avokado maskesinin cildine iyi geldiğini söylüyor Jennifer Aniston’un yıllara meydan okuyan fit fiziğinin sırrı ise her sabah protein tozuyla hazırladığı smoothie’yi içmesi.

NICOLE KIDMAN 

NICOLE KIDMAN  GİF ile ilgili görsel sonucu

Cildine çok fazla bakım yaptırmadığını söyleyen 50 yaşındaki aktris, geceleri retinol içeren kremler kullandığını belirtiyor. Nikole Kidman uv ışınlarına maruz kalmamaya özen gösteriyor. Gün içinde güneş koruyucu ve çinko içerikli kremler uygulayan Kidman, “Eğer günüm dışarıda geçecekse görünmez çinko kullanıyorum” diyerek gençlik sırrını açıklıyor.

KATE MOSS

kate moss GİF ile ilgili görsel sonucu

43 yaşında olduğuna kimsenin kolay kolay inanmayacağı Kate Moss bir kabın içini, buz, soğuk su ve doğranmış salatalıkla dolduruyor ve yüzünü tutabildiği kadar içinde tutuyor. Böylece şişkinliğin azalacağını ve cildin gerileceğini belirten Moss, ağır makyaj yapmaktan kaçınmak gerektiğini de sözlerine ekliyor.

EVA LONGORIA 

EVA LONGORIA GİF ile ilgili görsel sonucu

43 yaşında olduğunu öğrendiğinizde şaşıracağınız ünlülerden biri daha… “Makyaj söz konusu olduğunda asla aşırıya kaçmam ve pudralı ürünler kullanmam. Çünkü toz ürünler ciltteki çizgilere dolup onları daha da belirginleştirir. Bu yüzden likit ve kremsi ürünler tercih ederim. Bir de mat yerine cildi aydınlatıcı özelliği olan, cildi parlak gösteren ürünler kullanırım. Bunlar cildi daha genç gösteriyor. ” diyen Eva Longoria’nın da güneş kremleri günlük hayatında önemli bir yer kaplıyor.

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir