Medya

Milletvekilinden eleştiri: Ertuğrul’un çocuğu Amerikalı olur mu?

TRT ekranlarının bol reytingli dizisi Diriliş Ertuğrul'da Ertuğrul Gazi karakterini canlandıran Engin Altan Düzyatan'ın çocuğunun Amerika vatandaşı olmasına İYİ Parti Milletvekili'nden eleştiri geldi...

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, TRT ekranlarında yayınlanan ‘Diriliş’ dizinde Ertuğrul Gazi karakterini canlandıran sanatçı Engin Altan Düzyatan’ın çocuğunun Amerika’da doğmasına tepki gösterdi

TBMM KİT Komisyonunda konuşan Yaşar, TRT’nin Diriliş dizisini takdirle izlediğini belirterek; “Ama yüreğimizi yaralayan bir tarafı var” diyerek şunları söyledi:

“Bu dizinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan ve eşi ikinci bebeklerini Amerika’da dünyaya getiriyorlar, Amerikan vatandaşı olsun diye. Tarihî karakterleri canlandıran arkadaşlarımızın bu işe biraz daha dikkat etmesi lazım geldiğine inanıyorum. Siz Ertuğrul Gazi’yi oynarken çocuğunuzun Amerikan vatandaşı olması bizleri derinden yaralamıştır. Bu tarihi karakterle beraber 3’te 3 Tarih programını sunuyor olması da bizim için uygun değildir”

ALARA ABD’DE DOĞDU

Engin Altan Düzyatan’ın eşi Neslihan Alkoçlar ‘Alara’ ismini verdikleri ikinci bebeğini 18 Ağustos 2018’de ABD’de dünyaya getirmişti. 2014’te evlenen çiftin 2016’da doğan Emir Aras adlı bir erkek çocukları da bulunuyor.

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir