Güzellik

Hindistan cevizi yağıyla yapabileceğiniz üç pratik saç maskesi

Hindistan cevizi yağıyla güçlü ve hacimli görünen saçlara sahip olmak için üç maske tarifi...

Doğal bakım önerileri denince akla gelen ilk ürünlerden biri Hindistan cevizi yağı oluyor. Cilt güzelliği için en çok tavsiye edilen, bir çok cilt uzmanının da öve öve bitiremediği Hindistan cevizi yağı gerçekten de doğanın bir mucizesi gibi görünüyor ve bu doğanın bize sunduğu bu nimetin kullanım alanları da çok çeşitli. En çok kullanıldığı alanlardan biri de şüphesiz saç bakımı. Hindistan cevizi yağının saç köklerini güçlendirdiği, saç tellerini kalınlaştırdığı ve saçları temizleyerek hava almasına yardımcı olduğu herkes tarafından biliniyor.

BEAUTİFUL HAİR GİF ile ilgili görsel sonucu

Peki Hindistan cevizi yağının gücünü diğer doğal ürünlerle birleştirmeyi ve saçınız için mükemmel maskeler yapmayı daha önce düşündünüz mü? İşte Hindistan cevizi yağı ile yapacağınız üç saç maskesi:

NEM VE PARLAKLIK İÇİN 

BEAUTİFUL HAİR GİF ile ilgili görsel sonucu

1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı, 1 yemek kaşığı kadar Hindistan cevizi yağı, 1 tatlı kaşığı kadar balı karıştırın ve saçlarınızın diplerinizden saç uçlarınıza kadar uygulayın. Saçlarınızın kuru ve sönük olduğunu düşünüyorsanız bu maske size iyi gelecektir.

UZAMASI İÇİN

HAİR CARE GİF ile ilgili görsel sonucu

Bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını mikrodalga fırında eritin. İçerisine iki çay kaşığı keten tohumu yağı ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı saç köklerinden uçlara kadar uygulayın. Bu sayede yalnızca saç kökleri değil saç gövdesi ve uçları da faydalanmış olacak. Bu karışım saçın uzamasını sağlayacak

ONARMAK İÇİN 

HAİR CARE GİF ile ilgili görsel sonucu

1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı saf zeytinyağı ve püre haline getirdiğiniz avokadoyu karıştırın. Ardından karışımı saç köklerinize masaj yaparak uygulayın. Bu karışım kırık saç uçlarından kurtulmak için mükemmel maske olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir