Medya

Gözde Kaya kimdir?

Vuslat'ın yeni oyuncusu Gözde Kaya kimdir? İşte Gözde Kaya'nın biyografisi...

1988 yılında Antalya’da dünyaya gelen Gözde Kaya, lise eğitiminden sonra İzmir’de üniversite eğitimi aldı. Nihat Odabaşı ile tanışması ile hayatı değişeye başladı. Önce çeşitli reklam filmlerinde oynadıktan sonra kamera karşısına ilk kez Benim Hala Umudum Var isimli dizi ile geçti. Günümüzde ise Çilek Kokusu isimli dizide Çağla karakterini canlandırmaktadır.

2013’te Kalbim Seni Seçti isimli dizide İpek karakterini canlandırdı. Dizi, yıllar sonra yeniden bir araya gelen Handan ve Ömer’in yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde Sermiyan Midyat, Ebru Cündübeyoğlu, Ozan Osmanpaşaolu, idil Fırat ve Ezgi Eyübolu yer aldı. 2014’te Gölgedekiler isimli dizide yer aldı. Dizi, her hafta farklı bir fantastik hikayeyi anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Koray Tarhan, Suna Sancaktar, Bülent Polat, Levent Sülün ve Cemal Hünal yer aldı.

Gözde Kaya daha sonra ise Sil Baştan isimli dizide Maya karakterini canlandırdı. Dizi, yıllar önce hile yaparak sınıfı geçen bir grup insanın yıllar sonra yenidne okumak için okula başlamalarını komik bir şekilde anlatıyor. Dizinin başrollerinde Sergen Yalçın, Önder Açıkbaş, Tuna Orhan, Emre Kınay, Murat Dalkılıç ve Arif Diren yer aldı. 2015’te ise Çilek Kokusu isimli dizide Çağla karakterini canlandırdı. Dizi, yolları önce Bodrum daha sonra ise İstanbul’da kesişen üç gencin yaşadıklarını eğlenceli bir şekilde anlatıyor. Dizinin başrollerinde Demet Özdemir, Yusuf Çim ve Ekin Mert Daymaz yer aldı.

TRT1 ekranlarında yayınlanan, 2. Abdülhamid’in son 13 yılını ele alan tarihi- kurgu türünde olan bu dizide Hatice rolüne hayat verdi.

Yer Aldığı Projeler

Payitaht Abdülhamit- 2017
Çilek Kokusu-2015
Sil Baştan-2014
Gölgedekiler-2014
Kalbim Seni Seçti-2013
Benim Hala Umudum Var-2013

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir