Güzellik

Göz altı morluklarınızdan kurtulmak için doğal yöntemler

Göz altı morluklarınızı kapatmak için kullandığınız fondötenlerden daha işe yarayan ve daha uzun vadeli yöntemleri denemeye var mısınız? İşte göz altı morluklarınıza veda etmenizi sağlayacak üç doğal yol

Yorgunluk, stres veya geçen yılların bir getirisi olarak göz altında oluşan o mor halkalar çoğu kişi için kabus olmakta. Bilgisayar ekranında geçen uzun süreler, uykusuz geçen geceler de gözlerde şişkinlik, kızarıklık ve göz altlarında mor halkalar olarak size geri dönecektir.

Ä°lgili resim

Sebebi ne olursa olsun aynaya her baktığınızda gözünüze çarpan göz torbaları ya da o mor halkalar kendinizi kötü hissettirebilir. Göz çevrenizdeki bu ayrıntılar yüzünden depresif ve bitkin göründüğünüzü hissedebilirsiniz. Peki bunun üstesinden gelmek için neler yapabilirsiniz?

GÜL SUYU

rose water ile ilgili görsel sonucu

Gül suyu ile gözleri yıkamak sadece göz çevresindeki yorgunluk belirtilerini gidermek için değil genel göz sağlığı için de son derece yararlıdır. Gül suyu veya yağı acıyan, yanan, batan gözlere iyi gelir. Gözlerinize gün içerisinde kaçan toz partiküllerinin çıkarır. Gözlerinizde yara veya enfeksiyon varsa, gül suyu yine imdadınıza yetişir.

SALATALIK DİLİMLERİ

cucumber mask ile ilgili görsel sonucu

Salatalık, su açısından zengindir ve hassas göz altı derine ihtiyacı olan sıvıyı kazandırabilir. Ayrıca K vitamini içerir. K vitamini ise inflamasyonu ve renk kaybını önler. İnce ince dilimleyerek hazırladığın salatalığını kullanmadan önce buzdolabında bekleterek her gece kullanabilirsin.

MAYDANOZ

parsley eye mask ile ilgili görsel sonucu

C vitamini ve K vitamini açısından zengin olan maydanoz, cildine kaybettiği rengi kazandırma ve şişkinliği giderme konusunda yardım edecek. Maydanozları doğra ve sıcak suya ekle. Makyaj temizleme pedi yardımı ile göz altlarına haftada birkaç kez uygula. Sadece birkaç hafta sonra göz altı rengindeki değişimi hissedeceksin

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir