Güzellik

Dişleri doğal beyazlatma yöntemleri

Bembeyaz inci gibi parlayan dişlere sahip olmak için yapmanız gereken her şey...

Ağız ve diş bakımını düzenli bir şekilde yapmak büyük önem taşımakta. Dişleri her gün iki kere fırçalamak, diş iplikleriyle temizlemek ve düzenli olarak muayeneden geçmek ağız ve diş sağlığınız için asla atlanılmaması gereken detaylar. Ancak bazen lekeli ve sararmış dişlerinizden ne yaparsanız yapın kurtulamadığınızı hissedebilirsiniz. Özellikle gün içerisinde çok sık kahve, çay, asitli içecekler tüketiyor ve sigara kullanıyorsanız dişlerinizin beyaz kalma olasılığı da düşer.  Unutmayın gülüşünüz sizin güzelliğinizin kilit noktası. Özgüven dolu bir gülümsemeye sahip olmakta en önemli pay bembeyaz parıldayan dişlerden geçiyor.

brush teeth gif ile ilgili görsel sonucu

BİRİNCİ YÖNTEM

1 çay kaşığı karbonata aynı miktarda zeytinyağı ekleyin ve üzerine birkaç damla limon sıkın. Elde ettiğiniz karışımla dişlerinizi fırçalayın. Haftada 2 kez uygulayacağınız bu karbonatlı karışım hem dişlerinizin rengini açacak hem de ağzınızdaki bakterileri yok edecek. Bu işlem için her zaman kullandığınız diş fırçası yerine yeni bir diş fırçası kullanmanız ise daha etkili olacaktır.

İKİNCİ YÖNTEM 

Muz kabuğu, diş minesini yeniden canlandıran ve gülüşünüze parlaklığı geri kazandıran magnezyum, manganez ve potasyum açısından zengindir. Taze muz kabuğunun beyaz kısmını dişlerinizin üzerine sürün. Muz kabuğunu kullandıktan sonra dişlerinizi fırçalayın. Bu yöntemi haftada 2 veya 3 kez tekrarlayabilirsiniz.

ÜÇÜNCÜ YÖNTEM

İki yemek kaşığı oksijenli suyla yemek sodasını diş macunu kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Bu karışımı, içi hava almayan bir kapta iki haftaya kadar saklayabilirsiniz. Karışımı macun gibi kullanarak diş fırçanız ile 2 dakika kadar dişlerinizi fırçalayıp bol su ile durulayın. Haftada iki kez uygulamanız yeterli oalcaktır.

beautiful smile gif ile ilgili görsel sonucu

DÖRDÜNCÜ YÖNTEM 

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra, havanda dövdüğünüz adaçayını 1 çay kaşığı karbonat ve tarçınla karıştırın. Islattığınız fırçanızı bu karışıma batırdıktan sonra dişlerinize uygulayın.

BEŞİNCİ YÖNTEM 

Yaz mevsiminin yemelere doyulamayan meyvesi çilek, yüzeydeki zorlanmaları yok eden ve plak oluşumunu önleyen malik asit içeriyor. Bununla beraber lif bakımından zengin olan çilek, ağzın içini temizler, zararlı bakteri ve mikroorganizmalardan yok eder. Basit olarak, bir çileği elinize alıp dişlerinize sürebilirsiniz  Ya da çileği çatalın arkasıyla ezerek püre haline getirin ve diş fırçasıyla uygulayın. Asit içerdiği için haftada 2 defadan fazla uygulamayın.

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir