Medya

Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonuna damga vuracak Dragos ve İlbilge Hatun kimdir?

Diriliş Ertuğrul'da bu sezon Hande Soral'in canlandıracağı İlbilge Hatun ve İlker Aksun'un canlandıracağı Dragos kimdir? Gerçekte

Diriliş Ertuğrul  bu akşam uzun bir aranın ardından kadrosuna kattığı yeni oyuncularla seyircisiyle buluşacak.  623 yıllık Osmanlı saltanatının temellerinin atıldığı yıllarda  ön plana çıkmış yeni karakterleriyle daha iddialı bir sezona giriş yapmaya hazırlanan Diriliş Ertuğrul’da heyecan dorukta. Diriliş Ertuğrul’un bu sezonunda adı en çok geçecek karakterler ise İlker Aksun’un hayat verdiği Dragos, ve Hande Soral’ın hayat vereceği İlbilge Hatun. Peki İlbilge Hatun ve Dragos kimdir?

DRAGOS (İLKER AKSUN)

ilker aksun diriliş ile ilgili görsel sonucu

Dragos, Ertuğrul’un baş düşmanı olarak bu sezon dizinin heyecanını dorukta tutacak bir karakter olarak dikkat çekiyor. Dragos, Türkler’in yeni düşmanı olacak ve içeriden bilgi sızdırarak Ertuğrul’un sonunu getirmeye çalışacak.

İLBİLGE (HANDE SORAL)

hande soral diriliş ile ilgili görsel sonucu

Diğer çok konuşulan yeni karakter ise İlbilge Hatun… Diriliş Ertuğrul dizisine İlbilge Hatun karakteri ile katılan Hande Soral, Ertuğrul Gazi’nin aşık olacağı karakteri canlandıracak. Eşini kaybetmesinin ardından çocuklarına hem analık hem de babalık yapmak zorunda kalan oba beyi, Hayme ananın telkinlerinin ardından bu düşünceye onay verecek.

İlerleyen bölümlerde Ertuğrul Gazi’nin İlbilge Hatun’la evlenip evlenmeyeceği ise hala gizemini koruyor. Ancak tarihi belegelerde  93 yıl yaşayan Ertuğrul Bey’in, tarihte 1 kere evlendiği kayıtlı. Tek evliliğini Halime Hatun ile gerçekleşti. Halime Hatun’un 1281 yılında vefatıyla birlikte Ertuğrul Gazi de aynı yıl içerisinde Hakk’a kavuştu.

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir