Medya

Diriliş Ertuğrul’dan yeni bölüm fragmanı: Dragos’un tuzağı damga vuracak

Diriliş Ertuğrul'un 123. yeni bölümünün 2. fragmanı yayınlandı. Diriliş Ertuğrul hayranlarını yeni bölümde sürpriz gelişmeler bekliyor.

TRT ekranlarının fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul’un 123. yeni bölümünden 2. fragman da yayınlandı.  Dizinin yeni bölümünde Ertuğrul Gazi ve alpler tuzağa düşürülürken, Moğollar baskılarına devam ediyor.

Diriliş Ertuğrul 123. yeni bölümüyle 14 Kasım Çarşamba akşamı TRT 1 ekranlarında olacak. Diriliş Ertuğrul yeni bölümde obadakileri baskıdan kurtarmak için büyük çaba sarf eden Ertuğrul Bey meseleleri çözmek için düşünmeye başlayacak. Söğüt’te kendini zangoç kimliğiyle gizleyen fakat bir Hristiyan örgütünün lideri olan Dragos, karşı gizli faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor Peki Ertuğrul Gazi ve alplerinin tuzağa düşürüldüğü, Diriliş Ertuğrul yeni sezon 2. bölümde neler yaşanacak?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 123. YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Osman, Teokles ve kızlarını kurtarmak için vuruşmaya girmiş, vuruşurken İlbilge Hatun tarafından kurtarılarak yaralı bir halde obaya getirilmişti. Ertuğrul yaptırdığı tahkikatlardan sonra bu hadisenin arkasında Dragos isminde birinin olduğunu öğrenmiş ve onun derhal bulunmasını emretmişti. Ertuğrul, obaya gelen Moğol devriye birliğinden Hülagü Han’ın vergileri iki katına çıkardığını öğrenmiş, bu sırada küstahlık yapan komutanın elini kesmiş ve bütün meseleleri çözmek üzere Konya’ya doğru yola çıkmıştı…

Ertuğrul ve alpları, eli kesilen Moğol komutanının ağabeyi tarafından tuzağa düşürülmüş ve Ertuğrul, Aksakallılar tarafından kurtarılmıştı. Aksakallıların arasına katılan ve orada bir post sahibi olan Ertuğrul’a, kutlu bir vazife verilecektir. Ertuğrul, Türk devleti ve varlığı için hangi mühim vazifeyi üstlenecektir? Bu vazife uğrunda neler yapacak? Ve Bu yolda hangi zorluklarla karşılaşacaktır?

Kendini Çobanoğullarından olarak tanıtan ve obada herkes tarafından sevilip sayılan İlbilge’nin aslında vergi toplamakla ve Söğüt’te yurt tutmakla vazifelendirilen Umuroğulları Beyi Umur Bey’in kızı olduğu öğrenilmişti. İlbilge, babası Umur Bey ve alplarıyla obaya gelmiş, Umur Bey ise Ertuğrul’un otağına girmek istemiş fakat Gündüz tarafından boğazına hançer dayanmıştı. İlbilge bu durum karşısında nasıl bir karşılık verecek? Kayılar ve Umuroğulları arasındaki gerilim nereye varacak? Gündüz, boğazına hançer dayadığı Umur Bey’e ne yapacak?

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir