Yaşam

Depresyondan çıkmak için dinlenecek en iyi beş şarkı

Zor zamanlardan geçiyorken dinlemeniz gereken, antidepresan etkisi gösteren şarkılar...

Herkes hayatının bir döneminde zor ve bunalımlı bir günlerden geçer. Bu dönemlerde kendinizi yalnız ve mutsuz hissedebilirsiniz. Hayattan zevk alma potansiyeliniz giderek düşmüştür ve eyleme geçme, bir şeyler yapma enerjiniz de kayboluyordur. Ancak bu düşük ruh halinin uzun sürmesi ciddi bir problemdir ve önüne geçmeniz gerekir. Çünkü sizin de bildiğiniz gibi hayat mutsuz olmak için çok kısadır. Peki bu melankolik hallerinizden kurtulmak için umut veren şarkılardan  bir liste yapıp her gün listenizdeki o şarkıları dinlemeye ne dersiniz? İşte depresyondan kurtulmak için dinlenecek beş şarkı:

THE MOWGLI’S – I’M GOOD

Zihinsel tedavinin en güzel yoludur beyne olumlu mesajlar göndermek. Güne kendinizi iyi hissettiğinizi söyleyerek başlayın. I’m good şarkısı bunu daha kolay bir şekilde yapmak enerjinizi yerine getirmek için en güzel şarkılardan.

AVENGED SEVENFOLD- I WON’T SEE YOU 

Yaşadığınız acının nedeni ne olursa olsun geçmişe artık bir sünger çekmenin ve değişmenin zamanı gelmiştir. Daha fazla gözyaşına artık yer olmadığını göstermek için I Won’t See Tonight” şarkısını bol bol dinleyin ve gerçekten hayatınızı değiştirmeye ve unutmaya çalışın…

THE WALLFLOWERS-ONE HEADLIGHT

Moralinizi yükseltmek için mükemmel sözlere sahip bir şarkı daha. Bu şarkıyı dinledikten sonra ayağa kalkmak ve kendiniz için en doğru yolu bulmak için gerçek bir güç bulacaksınız.

BILLY JOEL- VIENNA

Yapacağın çok şey olduğunu, hatta başlama vuruşunu senin yapman gerektiğini söyleyen bu şarkı seni teşvik etmek ve sana özgüven kazandırmak için en güçlü şarkılardan biri.

PINK FLOYD-COMFORTABLY NUMB

Nefes alamadığınızı hissettiğiniz zamanlar kendinizi odanıza kapatıp ağlamaya başlamak yerine kulaklıklarınıza sarılın ve mutlaka Pink Floyd’un bu efsane şarkısını dinleyin. Roger Waters “there is no pain, you are receding” (“hiç acı yok, uzaklaşıyorsun “) dedikçe gerçekten acınızın azaldığını hissedebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Göz Atın

Close