Yaşam

Ayrılık sonrası toparlanma süreciniz için beş öneri

İlişkiniz için ayrılık çanlarının çalmaya başlaması iç burkucu bir dönemin de başlangıcıdır. Peki bu dönemde nelere dikkat ederek iyileşebilirsiniz...

Flört aşamasında midenizde uçuşan kelebeklerle başlayan, ilişki süresince birbirinize daha çok bağlanmanızla kuvvetlenen aşkınız artık ömrünü tamamladığının sinyallerini verir ve kaçınılmaz son yaklaşmıştır. Büyük heyecanlarla, umutlarla başlayan ancak zamanla hırpalanan ve yorulan ilişkinize nokta koyma vakti gelmiştir. Bir zamanlar gözlerinin içine baktığınızda mutlu olduğunuz sevgiliniz artık yolları ayırma fikrinden bahsediyordur.

are you breaking up with me gif ile ilgili görsel sonucu

Bir de madalyonun diğer yüzü vardır. Yani terk eden taraf siz olabilirsiniz. Ayrıca  aşkınız da tükenme ya da eksilme söz konusu da olmayabilir. Aldatıldığınızı fark edebilir, kısıtlandığınızı, haksızlığa uğradığınızı hissedebilirsiniz veya partnerinizin ağır sözleri canınızı acıtmış olabilir ve onu terk etme kararı alırsınız. Sebebi ne olursa olsun her türlü ayrılık, sonrasında ağır bir süreci başlatır. Peki bu süreci olabildiğince kısaltmak güçlü bir şekilde yolunuza devam etmek için neler yapmalısınız?

SİZE HER ŞEY ONU HATIRLATMASIN 

delete everything gif ile ilgili görsel sonucu

Müthiş eğlendiğiniz bir günde çekindiğiniz fotoğraflar, küçük hediyeler, notlar…Kısacası eski sevgilinizi size hatırlatacak her şeyin artık çöp kutusuna taşınma vakti geldi. Eski günleri düşünmek beladır. Onca zamanın alışkanlığı olarak zaten size her şey onu hatırlatmaya yatkınken somut olarak adlandırılacak her şeyin yani geçmişe ait tüm materyallerin gözünüzün önünde durması işleri daha da zor hale sokacaktır. Ayrılık durumunu kabullenin ve sevgilinizden size kalan eşyaları yok ederek geri dönüşün olmadığı fikrini aklınıza yerleştirin.

ATA ATA DERTLERİ HEP İÇE ATMAK

glee ile ilgili görsel sonucu

İçinizde birikmişlerin olması, kalbinizde düğüm düğüm düğüm oturur. Her yaşanmışlık, her haksızlık beyninizi daha fazla meşgul etmeye başlar. Bunlarla tek başınıza mücadele etmek sizi yorgun düşürecektir. Eski sevgilinize son kez söylemek istediklerinizi, neler yaşadığınızı anlatın ve konuyu kapatın. Ancak bunu yaparken dikkatli olun. Tekrar ilişkinizin başlaması söz konusu olmasa bile o sizin bir dönem sevdiğiniz adam\kadındı. Bu açıdan söyleyecekleriniz onun karakterine yönelik hakaret içermesin. Ayrıca arkadaşlarınızla dertleşmek de ruhunuzu arındıracaktır. Ancak yine dikkat edilecek nokta bunu çok sık yapmamak sürekli eski sevgilinizden bahsetmemektir.

AĞLAMAK GÜZELDİR

Ä°lgili resim

Acınızı dışarı attıkça hafifleyeceksiniz ve güçlendiğinizi fark edeceksiniz. Kalp kırıklıklarınızı, pişmanlıklarınızı, hatalarınızı içinizde kurup durmak zamanla fiziksel olarak yansımalarını gösterebilir,sağlığınızdan bile olabilirsiniz. Bu yüzden göz yaşlarınızı durdurmaya çalışmayın.  Ağladıktan sonra vücudunuzun rahatladığını, sakinleştiğinizi hissedeceksiniz. Ancak göz yaşlarınızı sildikten sonra olumsuz düşüncelerin aklınızı meşgul etmesine engel olmaya çalışın. Bir daha asla mutlu olamayacağınızı, kimseye güvenemeyeceğinizi düşünerek tekrar ağlama krizlerini başlatmayın. Göz yaşlarınız sadece geçmişteki hayal kırıklıklarınız için olsun gelecekte yaşayacaklarınızdan korktuğunuz için değil…

YENİ YENİ SEVDALARIN ÇİÇEĞİ…

new relationship gif ile ilgili görsel sonucu

İlişkinin üzerinden çok kısa bir zaman geçti ve sık sık karşı cinslerinizin ilgisini üzerinizde hissediyorsunuz. Sizce yeni bir ilişkiye başlamak için  yeterli duygusal olgunluğa ulaştınız mı? Kendi içinize dönün ve iç sorgulamanızı yapın. Öncelikle yoğun bir ilişki döneminden daha yeni çıktığınızı ve bu ilişki döneminde erkek\kız arkadaşınızın coşkulu sevgi ve ilgi gösterileriyle beslenirken bir anda boşluğa düşmüş olabileceğinizi düşünün. Karşı cinsin ilgi ve sevgi açlığınızı doyuracak atakları gerçekten sizi iyi hissetirebilir. Ancak hayatınıza girecek yeni kişi için gerçekten neler hissediyorsunuz? Eski sevgilinizi gerçekten unuttunuz mu?

ASLAN GİBİ GERİ DÖNÜN 

stronger gif ile ilgili görsel sonucu

Eve kapanmak, duygusal şarkılar dinleyip, daha fazla kahrolmak, daha fazla üzülmek hatta alkole başvurmak… Bu dönem ne kadar daha sürecek? Kendinize ait bir hayatınız olduğunu ve dünyanın sonunun gelmediğini unutmayın. Evet dünya dönmeye devam ediyor ve böylesine hızlı akan modern çağda depresyon günlerimizin uzaması gibi bir lüks yok. İşinize daha fazla yoğunlaşabilir, yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Ayrıca bunalımlı zamanlara son vermek için hayatınızda minik değişiklikler yapın. Kadınların ayrılık sonrası kendini kuaförde bulma klişesine aşinasınızdır. Bu tür yeniliklere başka şeyler de ekleyebilirsiniz. Yeni bir diziye başlamak, odanızın dekorasyonunu değiştirmek, bir hobiye başlamak bile işe yarayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Göz Atın

Close