BeslenmeSağlık

Aç karnına su içmenin beş şaşırtıcı faydası

Sağlığınız için hayati öneme sahip suyu aç karnına tükettiğinizde vücudunuzda mükemmel değişimlerin yaşanacağını biliyor musunuz?

Açlık hissi sizi doğal olarak yemek yemeye yönlendirecektir. Ama yemekten önce sarılmanız gereken bir şey var: Su. Yemek yemeye başlamadan önce su içmek ya da güne su içerek başlamanın sağlığa inanılmaz faydalarının olduğu ortaya çıktı. Aslında aç karına su içmek hatta her sabah aç karnına su içerek güne başlamak bir Japon geleneği. Peki Japonların bu kadar genç görünmelerinin sırrı yıllardır uyguladıkları bu ritüel olabilir mi? İşte güne su içerek başlamanın beş faydası:

drinking water gif ile ilgili görsel sonucu

Gece boyunca, vücudumuz hücrelerimizi tamir etmek ve kendini temizlemek için çalışır. Sabahları kalkar kalmaz su içmek ise vücudumuza bu noktada yardımcı olur ve toksinleri atarız. Aç karnına içilen su metabolizmanın yüzde 24 daha hızlı çalışmasını sağlar. Böylece kilo vermeniz de kolaylaşır.

Su vücuttaki sıvı dengesini korur. Aç karna içtiğiniz su içme alışkanlığınız olursa bağışıklık sisteminiz de güç kazanacaktır ve enfeksiyonlarla savaşta daha başarılı olacaktır.

Su cildimizin en iyi dostlarından biridir. Aç karnına 2 bardak su içmek cildimizin esnekliğinin ve gerginliğinin korumasına yardımcı olur ve kırışıklıkların oluşmasını engeller.

Aç karna su içmek sindirim yollarının daha iyi düzenlenmesini sağlar. Çok su içtiğiniz zaman bağırsaklarınızı boşaltma ihtiyacı hissedeceksiniz ve bunu bir alışkanlık haline getirmek atıkların daha kolay atılmalarını sağlayacaktır.

Eğer uykulu ve sersem hissediyorsanız, aç karnına su içmek sizi anında aktif hale getirebilir. Bu durum alyuvarların büyümesini uyarır ve daha fazla oksijen taşımalarını sağlar, neticesinde enerji düzeyiniz de artar.

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir