Güzellik

Mayonezle saç maskesi nasıl yapılır?

Saç bakımında en orijinal ürünlerden: Mayonez... Mayonezin saça faydaları nelerdir?

Son zamanlarda saç bakımında hiç olmadığı kadar alternatifler ortaya çıkmakta.  Mutfaktaki her malzeme temel fonksiyonlarından ayrı olarak potansiyel bir kozmetik ürünü olmaya başladı. Saç bakımında adı geçmeye başlayan son gıda ise mayonez.

Peki mayonezin saçlara ne gibi bir yararı vardır?

Bu sorunun cevabını vermek için öncelikle mayonezin içeriğindeki temel bileşenlere bakmak gerekir. Mayonezin içeriğinde saç köklerini güçlendiren yumurta ve kepek oluşumuna neden olan mikroorganizmalarla mücadele eden sirkeyle karşılaşmak mayonezin saça yararlarını görmeye yardımcı olacaktır. Ayrıca mayonezin içerisindeki özel yağın saç uzamasını teşvik ettiği bilinmektedir.

Sonuç olarak mayonez sayesinde saçlarınız daha parlak ve canlı gözükür. Kafa derisini nemlendirir ve kepek oluşumunu engeller. Ayrıca kırıklarınızı da azaltır.

Marketten aldığınız mayonezi doğrudan saçınıza uygulayacağınız gibi  3-4 yemek kaşığı mayoneze 1 yumurta ve 1-2 yemek kaşığı zeytinyağı katıp da kulanabilirsiniz

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir Yorum

  1. Saçlarımda bu tarz maskeleri çok denedim ama kurutan, kokan, saçımı yağlandıran oldu ve saçlarım istediğim gibi olmadı en son doğal keratin kullanmaya başladım tavsiye üzerine ve saçlarım tam istediğim gibi bakımlı ve sağlıklı evde kolay bir şekilde uyguluyorum patentli ve doğal keratin olması da içim rahat kullanmamı sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir