Moda

Hamile şıklığı için püf noktaları

"Çocuk da yaparım güzel de giyinirim" diyen kadınlar buraya. Birbirinden şık hamile kıyafetleri

Hamilelik sürecine girmek, kimi kadınlar için hayattan giderek izole olmak ya da kendisiyle ilgili her şeyi bertaraf etmek, sadece bebeğinin sağlıklı gelişimini düşünmek anlamına gelir. Oysa sizin, kendinizi iyi hissettirecek aktivitelerde bulunmanız ve mutlu ruh halinizi korumanız bebeğinizin gelişimini de doğrudan etkileyecektir.

Bu dönemde daha az bakımlı olabilir, kıyafetlerinize de daha az özen gösteriyor, şık görünmeyi önemsemiyor olabilirsiniz. Ancak güzel giyinmek sizin pozitif havanızı koruyacak bir eylemdir. Çok severek aldığınız ve kendinize yakıştırdığınız parçalarla daha güçlü, enerjik ve özgüvenli hissederken hamileliğin zaman zaman sebep olduğu hassas yapınızı da en aza indirmiş olursunuz. Üstelik birbirinden şık hamile kıyafetleri de mevcut. İşte hamile şıklığı için  bazı tüyolar:

İLK ÜÇ AY 

Bu dönem içerisinde eski kıyafetleriniz hala size olmaktadır. Karnınız üç ayın sonunda belirgin bir şekilde büyüyecektir. O yüzden hamileliğin bu ilk aylarını gardırobunuzu kontrol etmek için iyi değerlendirin.  Nelere ihtiyacınız olduğunu saptayın. Böylece alışverişe çıktığınızda aklınız karışmaz. Bu dönemde her ne kadar karnınız fark edilir şekilde büyümese de karın bölgesini sıkı sıkıya saran kıyafetlerden, kan dolaşımınızı olumsuz etkilemesi nedeniyle, uzak durmanız gerekmektedir. Hamilelikte tercih edilebilecek en rahat giysiler bol kesimli elbiseler ve dökümlü tişörtlerdir. Hali hazırda salaş giyinmeyi seviyorsanız birçok kıyafetinizi bu dönemde giyebilirsiniz.

ÜÇ AY SONRASI

pregnant elegant dresses ile ilgili görsel sonucu  Ä°lgili resim

Artık alışverişe çıkma zamanı geldi. Bu durumu olağanüstü hale getirip, sizin tarzınızdan çok farklı kıyafet tercihlerinde bulunmayın. Olabildiğince kendi giyim stilinize yakın tercihlerde bulunun. Hamilelik öncesi dar kesim ve vücudu saran parçalar seviyor olabilirsiniz. Ancak diğer açılardan tarzınızı yansıtacak kıyafetler mevcuttur elbette. Hamile elbiseleri en size mükemmel alternatifler sunuyor.  Örneğin; fırfır detaylarıyla hareketlenen bir elbise sizi kıpır kıpır gösterecektir.

hamile robadan bol kesimli elbise, ile ilgili görsel sonucu

Elbise demişken desenleri unutmayalım. Çiçekli, renkli, puantiyeli, ekoseli, yatay veya dikey çizgililer. Hepsi hamile elbiselerine mükemmellik katan dokunuşlar. Bu tarz elbiseleri alışveriş listenize mutlaka eklemelisiniz. Ancak bu elbiseleri kendinizi sınırlandırıp sadece hamile kıyafeti satan mağazalarda ya da hamile reyonlarında aramayın. Bazı mağazalarda büyük beden elbiseler işinize yarayacaktır. Bu aslında diğer kıyafetleriniz için de geçerlidir.

pregnant trouser with bib ile ilgili görsel sonucu

Hamilelik döneminin olmazsa olmazı bahçivan tipi pantalonlar…. Beli sıkmayan, karnı serbest bırakan, en rahat hamile kıyafetlerinden belki de. Her hamile kadını son derece sevimli gösterecek parçalardan. Üstelik son dönemde çok fazla çeşidi moda tasarımcıları tarafından üretilmeye başlandı.

şık hamile tunik ile ilgili görsel sonucu

Hamilelik modasının demir başarından biri de tunikler.  Bunun için de olduça geniş bir alternatif yelpazesi var. Pratik ve rahat tuniklerinizle yapacağınız kombinlerle şıklığa ulaşmak çok kolay. Robadan büzgülü tuniğinizin desenlerinden bir rengi seçip o renk bir pantalon giyerek mükemmel uyumu yakalayabilirsiniz. Ancak bacaklarınız, baldır bölgeniz ve kalçanızdaki genişleme nedeniyle pantolon kesimlerinizin, eğer esnek bir kumaş değilse, kalçadan bol kesimli olmasına özen göstermelisiniz. Ya da pamuk taytlar giyebilirsiniz.

pregnant clothes funny ile ilgili görsel sonucu

Bu yeni nesil eğlenceli ve esprili hamilelikle ilgili yazı ve resimler içeren tişörtler hamile modasında oldukça revaçta ve çok fazla modeli de mevcut. Siz de bu modaya ayak uydurup bebeğinizin çok yakında geleceğini ilan eden tişörtler satın alabilirsiniz.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlişkili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir