MedyaYaşam

Herkesin izlemesi gereken 10 Aamir Khan filmi

Hafta sonu için 10 Aamir Khan film önerisi

Bollywood denilince akla gelen ilk  isimlerden Aamir Khan’ın filmleri dünya çapında da büyük bir  şöhrete sahip. Hint sinemasıyla özdeşleşmiş on parmağında on marifet olan yapımcı, yönetmen ve oyuncu Aamir Khan’ın filmlerinin geniş kitlelerce beğenilerek izlenmesinin sebeplerinden biri hikayelerinin samimi ve umut dolu oluşu şüphesiz. Bunun yanında mutlaka herkes onun filmlerinde kendinden bir parça da görüyor.

Peki siz Aamir Khan’ın hangi filminde kendinizi buluyorsunuz? Gelin bütün haftanın yorgunluğunu Aamir Khan’ın  bir filmini izleyerek üzerinizden atın. İşte güzel bir hafta sonu izlenecek  Aamir Khan’ın en iyi on filmi:

  1. MUMBAİ GÜNLÜKLERİ 

Aamir Khan’ın sosyal sorumluluk bilinciyle giriştiği filmlerden biri. Aamir Khan’dan beklentilerimiz bol kahkaha açıkçası. Ancak bu kez dramla karşımızda ünlü aktör.Mumbai’de farklı yaşam ve geçmişleri olan şans eseri hayatlarının kesiştiği 4 kişinin hikayesi olan bir film

TALAASH 

Bir polis (Aamir Khan) , Bir ev kadını (Rani Mukherjee) ve bir fahişe (Kareena Kapoor) beklenmedik bir şekilde hayatlarını bağlayan bir gizem içinde buluşurlar. Mesleğini seven polis memuru Surjan, şüpheli ölümün arkasındaki sır perdesini aralamaya çalışırken diğer taraftan hayatındaki sorunlarla baş etmeye çalışıyor. Üç farklı hayatın kesişmesiyle enteresan ve merak uyandırıcı bir öykü sizi bekliyor.

3. BİR ZAMANLAR HİNDİSTAN’DA

.

Tarihi filmlere ilgi duyanlar bunu mutlaka seyretmeliler. Bir dönem filmi olan Lagaan, 1893 yılında Hindistan’ın Champaner köyünde geçiyor. Hindistan, İngiliz sömürgesi altında. Uzun süre boyunca yağmur yağmaması Champaner köyünde kuraklığa neden oluyor. Film 1893 yılında, Köylüler çaresizlik içerisinde yağmur yağmasını beklerken, ‘lagaan’ adı verilen yıllık vergilerini ödeyecek parayı kazanamadıkları için endişe duyuyorlar. Britanyalı Bölge Valisi Yüzbaşı Andrew Russell oldukça acımasız ve katı bir yönetim sergiliyor. Champaner köyünün genç sakinlerinden Bhuvan ile yaşadığı bir tatsızlık sonucunda tüm köyü kazanılması imkansız bir iddiayı kabul etmeye zorluyor. Bhuvan’ın önderliğinde tüm köy kriket oynamayı öğrenerek İngiliz kuvvetlerine karşı oynayacakları maça hazırlanmaya başlıyor.

4. DHOOM 

Sihir ve akrobaside usta olan bir sirk göstericisi, babasının ölümünün intikamını almak için Chicago’da bir bankayı ele geçirmek üzere bir hırsıza dönüşür.

5. FANAA

Zooni, kör ama çok güzel bir kızdır. Birgün tur rehberi Rehanla karşılaşır ve ona aşık olur. Gözlerinden ameliyat olduğu sırada Rehanı kaybeder. Rehan’ın öldüğünü sanmaktadır ama yıllar sonra bunun doğru olmadığını anlar. Son derece romantik bir senaryoya  duygusal sahnelere sahip fil Aamir Khan’ın unutulmaz yapımlarından birisi.

6.GHAİJİNİ 

Ghaijini; her 15 dakikada bir hafızası yenilenen bir adamın Sanjay Singhania (Aamir Khan) normal bir hayatı yaşamak için verdiği mücadeleyi konu alıyor. Film içerisindeki absürd durumlar sizi güldürecek Ancak zaman zaman hüzünlenmeye de hazır olun.  Filmin aksiyon sahneleri de oldukça başarılı.

7. TAARE ZAMEEN PER

taare zameen par poster hd ile ilgili görsel sonucu

Her eğitimcinin ve ebeveynin mutlaka izlemesi gereken filmlerden. Filmde harfleri sayıları algılama problemi yaşayan bir çocuğun çevresi ve ailesi tarafından tembel gerizekalı muamelesi görür. Çalışmayı öğrenebilmesi için yatılı okula verildikten sonra resim öğretmeni ile değişen hayatı ve başarısını anlatan bir film.   Bu film ayrıca Aamir Khan’ın ilk kez yönetmen koltuğunda oturduğu filmi

8. 3 IDIOTS

3 idiots poster hd ile ilgili görsel sonucu

Yine her eğitimcinin izlemesi gereken bir film. Ezberci ve tek tipleştirci eğitim sistemine karşı oldukça başarılı bir eleştiri koyuyor. 3 Idiots; Aamir Khan’ın IMDB’de  en yüksek puanlı en popüler filmi

9. P.K

P.k poster hd ile ilgili görsel sonucu

Hayatın felsefi çıkmazlarını küçük insanın eğlenceli diliyle anlatan ve bol bol güldüren bir yapım.  P.K. bi şehirdeki yabancının düşünceler komedisidir. P.K.(Aamir Khan) Daha önce kimsenin sormadığı sorular sorar. Bunlar masum, çocuk gibi sorulardır ama cevapları enteresandır.P.K.’in masum gözlerini gören insanlar kendi monoton hayatlarını gözden geçirirler.P.K.’in sadık arkadaşları ve dostları olur. Kırık kalpleri düzeltir öfkeleri dindirir. P.K.’in çocuksu merakı kendisi ve milyonlarca insan için manevi bir yolculuğa dönüşür.

10. DANGAL 

Ä°lgili resim

Ters köşe bir dramatik kurguyla seyricileri sarsan bir öykü. Film boyunca insani ilişkiler ve sosyal konular üzerine kafa yoracaksınız. Dangal’da 19, 29 ve 55 yaşlarındaki görüntüleri ile rol alan Khan, kızlarına güreş öğreten bir babayı canlandırıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir