Moda

Burçlara göre giyim tarzları

Hangi burç nasıl giyinir?

Her burç kendine has kişilik özelliklerine ve yaşam tarzına sahip. Peki burçların karakteristik yapıları giyimlerine nasıl yansıyor? 

KOÇ KADINLARI 

Zodyak’ın ilk burcu ateş grubunun asi ruhlu çocuğu, koç burcundan olan kadınlar girdikleri her ortamda ilgi çekmeyi başarırlar ve tüm gözleri üzerinde toplamak koç kadınını mutlu eder.Bu enerjisi yüksek koç kadınlarının kıyafetlerinde cesur tercihlerde, canlı renkler seçmesinin ve değişik kombinleri denemesinin bir nedenidir. Ayrıca özgürlüğüne en önem veren burçlardan biri olan koç kadını hareket alanını kısıtlayan, hızını kesen, rahat edemeyeceği kıyafetlerden uzak durur.

 BOĞA KADINLARI 

Durağanlığın ve soğukkanlılığın sembolü boğa burcu kadınları giyim tarzlarına da karakterlerindeki ılımlı ve sakin havayı yansıtırlar. Balıkçı yaka bluzler, kot pantolonlar ve babetler gardıroplarından mutlaka olması gerekenlerdir. Beyaz ve topraksı pastel renkler boğa burcu kadınının en çok yöneleceği renkler olurken sade ve gösterişten uzak kıyafet seçimleri boğa kadınlarının evcimen doğasının adeta bir uzantısı.

İKİZLER KADINLARI 

Git gelli ruh halleri ve çok yönlü kişiliği sayesinde ikizler burcu belki de zodyağın en zengin gardırobuna sahip yıldızıdır. Kararsız, canlı ve konuşkan ikizler kadını farklı stilleriyle sizi her zaman şaşırtmaya hazırdır. Alışveriş konusunda oldukça tutkulu olan ve modayı yakından takip eden ikizler kadınları hem spor hem şık kıyafetleri ve asimetrik modelleri sıkça kullanırlar.

YENGEÇ KADINLARI 

Hassas ve kırılgan yapılarıyla meşhur yengeç kadınları doğal ve feminen görünmeyi arzularlar. Harekete geçmek yengeçler için kolay bir şey değildir. Bu yüzden yeni trendlerle araları pek yoktur. Klasik giyim tarzından vazgeçmeyen yengeç kadınları haki yeşil, uçuk pudramsı, bebek mavisi ve sarı renklerini ağırlıklı olarak tercih ederler. Ayrıca dantelli bluzler ve dar kesim etekler yengeç burcunun tarzının aynasıdır.

ASLAN KADINLARI

İhtişamdan beslenen aslan kadınları kıyafetlerinde de pahalı, lüks ve elegant seçimlerde bulunurlar. Derin sırt dekolteleri, omuzları açıkta bırakan bluzlar ve tabi ki takılar, özellikle gerdanlıklar Aslan kadınının favorileri arasındadır. Modayı takip etseler de “Moda bana yakışandır” diyerek kendi stillerini yaratırlar ve kendi tarzlarının takip edilmesi onları en mutlu eden şey olur. Kusursuzluk takıntısı olan aslan kadınlarının kombinlerinde küçük hatalara bile tahammülü yoktur.

BAŞAK KADINLARI

Mükemmeliyetçilik denince akla gelen diğer bir yıldız başak burcu kadınları düzen ve disiplin hastasıdırlar. Bu karakterleri giyim stillerinde kendini uzun düz çizgiler, sade renkler ve abartısız desenlerle gösterir. Renk cümbüşüne sahip ve karmaşık geometrik şekilleri üzerinde göremeyeceğiniz başak kadınları genelde bir ya da iki renkle kıyafetlerini kombinlerler. Ayrıntılarla uğraşmayı seven başak kadınları zor beğenirler ve içine sinmeyen bir kıyafeti ona aldırmanız çok güçtür.

TERAZİ KADINLARI 

Zodyak’ın en çekici kadınlarının içinde bulunduğu terazi burçlarının stil sahibi olma konusunda doğal bir yetenekleri vardır. Dengeyi ve uyumu önemseyen terazi kadınlarını hiç bir zaman uçlarda göremezsiniz. Eğer erkeksi bir pantolon giymişse mutlaka üzerine daha dişi bir bluz giyer ve ya takılarıyla o havayı yumuşatabilir.

AKREP KADINLARI

Akrep kadınının daima gizemli bir edası vardır. Tarzıyla iz bırakmak, ne giydiğinin hatırlanması onu mutlu eder. Cazibeli ve seksi görünmeyi seven akrep kadınları vücut hatlarını ön plana çıkaran kesimleri ve derin yırtmaçları tercih eder.

YAY KADINLARI 

Bir yay kadınının gardırobunu açtığınızda adeta bir lunaparkın içine düşmüş gibi hissedersiniz. Eğlenceli, enerjik, gülmeye, gezmeye, tozmaya son derece ilgili olan Zodyak’ın en sosyal kıpır kıpır yay burçları bu özelliklerini giyim tarzlarına da yansıtırlar ve alışılmadık kombinler denemekten çekinmezler.

OĞLAK KADINLARI

Oğlak burçları için sağlamlık ve dayanıklılık her şeyin başında gelir. Bu sebeple kaliteli kıyafet seçiminde gayet hassastırlar. Genelde tek parça giyinmeyi seven oğlak kadınları bir kıyafetlerini uzun yıllar kullanabilirler. Oğlak kadınlarının en çok kullandığı parça ise kesinlikle tayyörlerdir.

KOVA KADINLARI

Entelektüel bir yeteneğe sahip kova kadınları giyim tarzında sofistike bir tarza sahip olmak ister. Sıra dışı kesimlere sahip etekler, transparan bluzlar ve desenli çoraplar bu burç için uygundur.

BALIK KADINLARI 

Kırılgan ve hayalperest yapısıyla dillere destan balık burcu da en kararsız kadınların içinde yer aldığı burç grubu. Dalgalı duygu hallerine göre giyinen balık kadınları feminen görünmeyi arzular ancak ilgi çekmek onları rahatsız edebilir. Her zaman şiirsel bir hava taşıyan balık kadınları kış aylarında ipek, yün gibi yumuşak ve sıcak tutan kıyafetler tercih eder.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir